Poradna

Jakou elektronickou cigaretu doporučíte začátečníkovi, který s vapováním nemá zkušenost?

Pokud jste nyní silnějším uživatelem klasických tabákových cigaret, pak doporučujeme vyzkoušet elektronickou cigaretu s obsahem nikotinu od 10 mg výše.

Pro začátek e-vapování je vhodnější vyzkoušet výrobky jednorázové. Jsou finančně dostupné a manipulace s nimi je velice jednoduchá. Můžete testovat a vyzkoušet si více příchutí, než najdete svou oblíbenou. I jednorázové elektronické cigarety jsou určené výhradně pro osoby starší 18 let.

Upozorňujeme ale, že je důležité si vždy před konzumací jakéhokoliv produktů ze segmentů elektronických cigaret a náplní nejdříve přečíst instruktážní leták, který musí být vždy součástí balení a obsahuje návod, jak příslušným výrobkem manipulovat, pro koho je tento výrobek nevhodný a jaké zdravotní kontraindikace musíte brát na zřetel.


Kolik potažení můžu získat z jedné elektronické cigarety?

Elektronické cigarety můžeme rozdělit na e-cigarety, e-zařízení, e-vapovací pera nebo uzavřené cartridge jednorázové a doplňovací. Obecně je dobré vždy sledovat kolik potažení udává výrobce u svých produktů. Pokud chceme znát spotřebu příměrem ke klasickým cigaretám, tak můžete zvolit jednoduchý model, který je ovšem závislý na faktoru intenzity potažení. Na základě sledování z praxe se kalkuluje 7-10 potažení jako 1 klasická cigareta

U Nick jednorázových cigaret Nick ONE ORIGINAL získáte více než 500 potáhnutí v jednom výrobku. U jednorázových zařízení Nick TOUCH SALT si můžete vychutnat 400 potáhnutí.


Co je nikotinová sůl, jaké jsou pro ní výhody a nevýhody a pro koho je určená?

Klasické náplně do elektronických cigaret obsahují čistý nikotin farmaceutické kvality, jenž se také nazývá "free base" (separovaný) nikotin. Tento typ nikotinu se běžně objevuje v klasických cigaretách. Kuřákům tak dodává výraznější a rychlejší uspokojení. Jako nikotinová sůl je pak označován separovaný nikotin, k němuž byla přidána kyselina, nejčastěji benzoová, nebo salicylová, čímž dochází k neutralizaci a vzniku právě nikotinové soli. Nikotinová sůl byla upravena tak, že může stabilně obsahovat mnohem vyšší koncentrace nikotinu, absorpce je efektivnější a pocit z vapování je podobný klasickým cigaretám.

Přestože jsou e-liquidy k dostání s různým množstvím nikotinu, je pro mnohé uživatele nemožné takto vysoké koncentrace používat. To je způsobeno zásaditostí separovaného nikotinu, která má za následek nepříjemný, škrábavý a kašel vyvolávající pocit v krku. Lidé užívající velké množství nikotinu tak musí vybírat výrazně vyšší odpory spirálek pro lepší snášení takových koncentrací, nebo musí snížit množství nikotinu. Nikotinové soli jsou však v tomto ohledu mnohem příjemnější. Výrobci dokázali tento přírodní typ nikotinu upravit tak, aby se požitek při jeho konzumaci vyrovnal klasickým cigaretám.

Náplně do elektronických cigaret s nikotinovou solí mají v EU maximální koncentraci 20 mg. Zatímco s běžným e-liquidem by tak vysoké množství nikotinu nešlo snést, s nikotinovými solemi to není problém. Při potahu z výrobku s  20mg koncentrací nikotinové soli se pocit v krku rovná běžnému e-liquidu o síle kolem 6 mg. Uživateli nedělá sebemenší problém vdechovat velké množství nikotinu a uspokojí tím své potřeby. Ve výsledku není nutné tak často potahovat z e-cigarety. Už jeden potah s e-cigaretou nikotinovou solí např. Nick TOUCH vynahradí několik potahů s e-cigarety běžným e-liquidem. Ve spojení s nikotinovými solemi jsou elektronické cigarety mnohem podobnější tabákovým cigaretám a jsou schopny dodat v podstatě stejné uspokojení. Nikotinové soli se perfektně hodí pro méně výkonné elektronické cigarety a především pod systémy jako např. Nick TURN.

Díky nižší potřebě potahování s nikotinovou solí vám i malé zařízení s baterií o nižší kapacitě vydrží mnohem déle než s běžným e-liquidem.


Proč je elektronické vapování šetrnější k mému zdraví?

Z hlediska škodlivosti pro zdraví zdaleka vedou klasické cigarety, které obsahují tabák a produkují množství škodlivin, vznikajících při jeho spalování.

Alternativa v podobě e-vapování je výrazně méně škodlivá a patří mezi tzv. elektronické alternativy kouření.

Pojem elektronická cigareta  používáme pro vaporizéry, které neobsahují žádný tabák. Kuřák při jejich užívání vstřebává nikotin vdechováním aerosolu, jež vzniká při zahřívání směsi čistého nikotinu (je-li ve směsi obsažen), kdy základem je směs propylenglykolu a glycerolu (v různých poměrech dle typu výrobku a preferencí výrobce a uživatele), většinou s určitou příchutí.

Jak klasická tabáková, tak i elektronická cigareta obsahují ve většině případů nikotin. Nikotin sám o sobě není obecně považován za nějak významně nebezpečnou látku pro lidské tělo (přijímání nikotinu), vyjma jeho přímém účinku na vzniku případné závislosti. V naší nabídce nalezete i vaporizéry bez nikotinu.