Něco o nikotinové soli

 

Vaping je proces, při němž uživatel inhaluje páru vzniklou zahřátím elektronické cigarety. Ve srovnání s klasickým kouřením do svých útrob nasává mnohem míně škodlivých látek, než jaké vznikají při spalování tabáku. Pomoci může zejména těm, kteří se závislosti na nikotinu snaží zbavit, a tedy přestat kouřit. Popřípadě přejít z klasických cigaret na ty elektronické.

Co všechno lze vapovat?

Největší oblibě se těší vapování klasických e-liquidů. Ty jsou většinou tvořeny směsí rostlinného glycerínu, propylenglykolu a různých příchutí. Ne všechny e-liquidy obsahují nikotin! Místo něj se e-liquidy obohacují o různé kanabinoidy (CBD, CBDE, HHC). Hitem se ale v poslední době stává nikotinová sůl.

Proč vapovat nikotinovou sůl?

Chcete-li od klasických cigaret přejít k těm elektronických je pro vás vapování nikotinové soli přímo ideální. Nikotinová sůl (tento pojem je trošku zavádějící, protože tato látka vůbec není slaná) je moderní a inovativní forma nikotinu přirozeně se nacházející přímo v listech tabáku, s níž je spojena řada benefitů.

Oč se přesně jedná?

Chemik by vám vysvětlil, že nikotinovou sůl získáte spojením separovaného nikotinu s kyselinou benzoovou či salicylovou. Jedná se tak o novější typ nikotinu, který se efektivněji vstřebává, rychleji absorbuje v krvi a zůstává v ní delší dobu. Protože k pocitům doprovázejících kouření klasických cigaret stačí jen pár potáhnutí, jedná se o ideální prostředek při snaze omezit kouření či přejít z klasických cigaret k elektronickým. Uživatel najednou nemá potřebu neustálého vapování.

Už žádné dráždění krku

Další přednost nikotinové soli je, že nedráždí v krku. Umožňuje tak vapovat vyšší koncentrace bez nepříjemného škrábání či kašle (i při vysoké koncentraci nikotinu), který často doprovází vdechování klasického nikotinu. Pokud se místo kouření klasických cigaret rozhodnete vapovat nikotinovou sůl, vycházejte z množství nikotinu, na něž je váš organismus navyknutý. Vapovat můžete nižší i vyšší hladiny nikotinu. Ty vyšší je samozřejmě vhodné postupně snižovat. Tak, ať se vám daří :-).

Intenzivní ovocné příchutě

Pokud máte rádi ovocné, svěží a opravdu intenzivní chutě, novince Nick FRUIT s nikotinovou solí s obsahem nikotinu 20 mg neodoláte.

Alternativou s nižším obsahem nikotinu (10 mg) a 5 různými příchutěmi jsou i ploché elektronické pody Nick TOUCH.   

Nick TOUCH s nikotinovou solí

Vyměnitelné liquidy s nikotinovou solí

Pro příznivce vyměnitelných sad nabízíme i plnitelné liquidy s 20 mg nikotinové soli s různými příchutěmi

TIP PRO VÁS: Chcete ještě více informací o nikotinové soli? Podívejte se na sekci F&Q neboli nejčastější dotazy